ورود   |  
چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395
حداقل   
DnnForge - NewsArticles
23

 

- شخصی متولد1371 که با جعل عنوان و معرفی خود به عنوان مامور آب ، وارد منازل شده ، مرتکب جرم زنای به عنف می شد، درپی شکایت دو نفر از اهالی اردبیل درمهر و آبان ماه سال گذشته و درنهایت شناسایی و دستگیری و تشکیل پرونده قضایی و تحقیقات و رسیدگی لازم ، دردادگاه کیفری استان به قتل ازطریق دار آویختگی محکوم شده بود ، که به لحاظ قطعیت حکم صادره و تایید در دیوان عالی کشور و تنفیذ رییس قوه قضائیه ، حکم صادره اجرا و محکوم علیه درمحوطه زندان مرکزی اردبیل اعدام شد.
 
- دردومین نشست مشترک کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان با کمیته قضایی و انتظامی مبارزه با موادمخدر دادگستری درسال جاری ، غلامعلی رضایی رییس کل دادگستری استان اردبیل با تاکید بر رسیدگی خارج از نوبت به پرونده های مرتبط با موادمخدر دراستان و صدوراحکام قاطع ،اجرای احکام مربوطه در زمان کوتاه پس ازدستگیری و درسریعترین زمان ممکن را ، تاثیرگزارتر و اثربخش دانست.
 
- به همت معاونت آموزش و تحقیقات دادگستری کل استان اردبیل و باحضور و سخنرانی دکتر سیدهادی سیدافقهی دیپلمات سابق و کارشناس برجسته سیاسی خاورمیانه ،نشستی تحت عنوان "بررسی تحولات منطقه" باشرکت قضات و کارمندان دادگستری برگزارشد.
دراین نشست علمــی ، مواردی منجمـله شاخصه های بیداری اسلامی دربیان مقام معظم رهبری ، انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی ، ارزش کشورها از دید آمریکا و غرب ، وضعیت آمریکا درمنطقه ، وهابیت ،آخرین وضعیت بیداری اسلامی درکشورهای عربی و تحولات سوریه مورد بررسی و تحلیل قرارگرفت.
 
- به همت معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل و به منظور همکاری در زمینه های آموزشی،تربیتی ،علمی و پژوهشی جهت تشویق و هدایت جامعه به ویژه نسل جوان به ورزش توام باترویج اعتقادات و باورهای دینی و صیانت و حمایت از ورزشکاران ، تفاهم نامه مشترک با اداره کل ورزش و جوانان استان منعقد شد.
 
- غلامعلی رضایی رییس کل دادگستری استان اردبیل درنشست صمیمی با اعضاء مردمی شوراهای حل اختلاف استان ، باتجلیل از ایثار و فداکاری اعضاء ، برتوجه بیش ازپیش به امرصلح و سازش درشوراها تاکیدکرد.
 
- درنشست مشترک فرماندهان انتظامی بابسیج مرکزاستان ، یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل ابتکار تهیه شناسنامه محلات را برای برنامه ریزی ، مهار و کنترل مجرمین و حتی شناسایی معتمدین محلی و استفاده ازآنهادرتصمیم گیری ها مفید وموثردانست.
دراین نشست بابررسی عوامل افزایش سرقت در منطقه ،تصمیمات لازم جهت پیشگیری ازجرایم اولویت داربه ویژه سرقت اتخاذگردید.
 

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: